Zatopił samochód ze śpiącą kobietą. Grozi mu dożywocie

KATOWICE/ŚLĄSK. Mężczyzna doprowadził do zatopienia samochodu, w którym spała jego partnerka. Grozi mu dożywotni pobyt w więzieniu.

Policjanci z Zespołu do Spraw Przestępstw Niewykrytych, czyli z tzw. Archiwum X, Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach rozwikłali sprawę zabójstwa 34-latki.

– Do zbrodni doszło w lipcu ubiegłego roku w Roszkowie. Para pojechała nad wodę, gdzie spożywała alkohol. Kiedy 34-latka zasnęła w aucie, mężczyzna doprowadził do tego, że samochód zjechał do wody. Chcąc upozorować zbrodnię na nieszczęśliwy wypadek, przybyłym na miejsce policjantom tłumaczył, że również spał w samochodzie, ale obudził się, gdy do środka zaczęła wlewać się woda. 36-latek twierdził, że zdołał otworzyć drzwi i wydostać się na brzeg. Próbował jeszcze ratować kobietę, jednak bezskutecznie – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach.

ax

Policjanci szczegółowo przeanalizowali przebieg zdarzeń z ubiegłego roku. Kluczowe w sprawie okazały się opinie biegłych, które podważyły wersję mężczyzny. Z ekspertyz wynikało, że przedstawiony przez 36-latka opis sytuacji nie mógł mieć miejsca.

Po śmierci partnerki, mężczyzna posługiwał się jej kartą bankomatową, za co również odpowie. Na wniosek prokuratora, w ubiegły czwartek Sąd Rejonowy w Gliwicach podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnioną zbrodnię grozi mu nawet dożywotnie pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Katowicach.
Fot. Polska Policja/ KWP w Katowicach.

24-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)