Cheerleading sportowy nową dyscypliną w SMS w Ustrzykach Dolnych

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. O tym, jak bardzo stawiamy na kulturę fizyczną w naszym regionie, mogliście się przekonać już wielokrotnie. Dziś bardzo miło mi poinformować, że doprowadziliśmy do podpisania umowy z Polskim Związkiem Sportowym Cheerleadingu, zgodnie z którą cheerleading znajdzie się wśród dyscyplin Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Ustrzykach Dolnych.

– Z dumą mogę powiedzieć, że dzięki owocnym rozmowom, zaangażowaniu i otwartości, dotrzymujemy kolejnej obietnicy – mówi Burmistrz Ustrzyk Dolnych Bartosz Romowicz. – Realizacja tego pomysłu była możliwa przede wszystkim dzięki Katarzynie Ożóg, która zapoczątkowała i rozwinęła pasję młodych ludzi do tego sportu w naszym regionie. Ponadto dziękuję dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych w Ustrzykach Dolnych, dyrektorowi Bogdanowi Zwaryczowi i wicedyrektorowi Piotrowi Ożogowi, którzy wspierali tę ideę na każdym jej etapie.

Szkoła Mistrzostwa Sportowego będąca jednym z naszych najważniejszych projektów oświatowych, daje realną szansę rozwoju młodym talentom pod skrzydłami profesjonalistów, promuje kulturę fizyczną i zdrowy tryb życia. Jesteśmy przekonani, że wśród naszych uczniów są przyszli reprezentanci drużyn narodowych, którzy będą dumnie reprezentować nasz kraj także na międzynarodowych arenach. W ustrzyckim SMS rozpoczynaliśmy od dyscyplin zimowych, które są siłą naszego regionu, następnie do proponowanych dyscyplin dołączyła piłka nożna i pływanie. Już od nowego roku do oferty dołączy także cheerleading, który będzie propozycją dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej do III klasy licealnej.

Warto podkreślić, że cheerleading sportowy to jedna z młodszych dyscyplin sportu, która jednak bardzo szybko się rozwija i zdobywa coraz większą popularność. O jego widowiskowości świadczą zorganizowane, nierzadko ekstremalnie trudne do wykonania układy, na które składają się elementy gimnastyki, tańca i akrobacji. To wszystko już niebawem zobaczymy na większą skalę także u nas.

źródło: Miasto i Gmina Ustrzyki Dolne


01-01-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)