Jesteś męski! Daj się zbadać! Podsumowano “Movember” (VIDEO, FOTO)

Jesteś męski! Daj się zbadać! Podsumowano “Movember” (VIDEO, FOTO)

KROSNO / PODKARPACIE. W Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie podsumowano akcję “Movember”, akcję wczesnego wygrywania raka jądra i raka prostaty. Jest to akcja skierowana przed wszystkim do mężczyzn, ale i kobiet. To właśnie panie często bardziej martwią się o swoich mężów, niż oni sami.

Jak wskazuje doktor Dariusz Sobieraj następuje pewnego rodzaju pokoleniowa zamiana. Mężczyźni sami zaczynają dbać o swoje zdrowie

Inicjatorem przeprowadzenia konferencji popularno-naukowej była Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie, która ściśle współpracuje z Wojewódzkim Szpitalem Podkarpackim w Krośnie.

Głównym organizatorem konferencji był Oddział Urologii i Urologii Onkologicznej Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie. Prelekcje dotyczącą epidemiologii, diagnostyki i leczenia raka jądra wygłosił lek. med. Kacper Krawczak. Z kolei lek. med. Michał Szczęch mówił o raku prostaty. Dr n. med. Dariusz Sobieraj, opowiedział o strategii wczesnego wykrywania raka prostaty oraz o wykorzystaniu robotów w medycynie. W przerwach można było wziąć udział w nauce samobadania jąder z wykorzystaniem symulatorów medycznych oraz skorzystać z konsultacji urologicznych.

fot. Jacek Wnuk, PANS Krosno
video: Rzeszów24.pl

07-12-2023

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)