Polska24.pl / Konie, kucyki i osioł wędrowały drogą (VIDEO)

Polska24.pl / Konie, kucyki i osioł wędrowały drogą (VIDEO)

Polska24.pl / W Nowy Rok stado zwierząt spacerowało drogą na trasie od Wlewska do Piaseczna w gminie Lidzbark. Informacja o tym dotarła do policjantów, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i uczestników ruchu drogowego do czasu przyjazdu właściciela. Jak się okazało, zwierzęta wystraszone strzałami petard wybiegły z ogrodzonej posesji.

„Stado zwierząt wędruje drogą” – takiej treści zgłoszenie otrzymał oficer dyżurny Komisariatu Policji w Lidzbarku od uczestnika ruchu drogowego. Zdarzenie miało miejsce w Nowy Rok (01.01.2024 r.) tuż po 7:00. Na trasę od Wlewska do Piaseczna skierowano policyjny patrol z Lidzbarka, który na drodze wojewódzkiej nr 544 zauważył idące drogą stado zwierząt, w tym konie, kucyki i osiołka.

Policjanci ustalili i powiadomili właściciela zwierząt, który dojechał na miejsce wraz z pracownikiem w celu wyłapania zwierząt. Do czasu przyjazdu właściciela policjanci w radiowozie czuwali nad bezpieczeństwem zwierząt i innych uczestników ruchu. Jak ustalono, zwierzęta uciekły w sylwestrową noc wystraszone wystrzałami fajerwerków i petard.

Z uwagi na zaistniałe zagrożenie policjanci pouczyli właściciela zwierząt o obowiązku właściwego zabezpieczenia zwierząt.

Na nagraniu widoczne są zwierzęta idące drogą przed radiowozem.

KPP w Działdowie

03-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)