Sprzęt z najwyższej półki trafił do Straży Granicznej (ZDJĘCIA)

POLSKA. Monokulary termowizyjne, noktowizyjne i kamery termowizyjne – łącznie 266 kompletów nowych urządzeń optoelektronicznych, służących do obserwacji trafiło do funkcjonariuszy SG. Wartość zakupionego sprzętu to prawie 14 milionów złotych.

Kamery termowizyjne niechłodzone NPL-1T oraz monokulary termowizyjne MT-1 i monokulary noktowizyjne MU-3AM pozwalają na prowadzenie obserwacji w warunkach nocnych.

1-34896

– Funkcjonariusze korzystają z nich wykonujący codzienne zadania zarówno w bezpośredniej ochronie granicy, jak i w czasie działań specjalnych. Urządzenia te pozwalają na wczesne wykrywanie zagrożeń i obserwację oraz identyfikację osób na większych odległościach. Ergonomiczny kształt sprzętu oraz niewielka waga ułatwiają użytkowanie go w terenie. Dodatkowo lornetka termowizyjna NPL-1T oferuje możliwość zapisu obrazu, a także współpracy z innymi urządzeniami. Obraz termowizyjny jest prezentowany na dwóch wyświetlaczach OLED lub może być wysyłany przez cyfrowe wyjście video do zewnętrznego wyświetlacza lub monitora. NPL-1T umożliwia zapis zdjęć i krótkich filmów w wewnętrznej pamięci z możliwością zgrania do komputera. Funkcja ta zwiększa świadomość sytuacyjną użytkowników oraz daje możliwość skuteczniejszego dokumentowania zdarzeń – informuje Komenda Główna Straży Granicznej.

1-34895

Zakupiony sprzęt to: 41 kpl. monokularów noktowizyjnych MU-3AM, 190 kpl. monokularów termowizyjnych MT-1, 35 kpl. kamer termowizyjnych niechłodzonych NPL-1T. Sprzęt trafi m.in. do funkcjonariuszy z Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Źródło: Komenda Główna Straży Granicznej.
Fot. Nadbużański Oddział SG.


15-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)