Pijany policjant pilnował zatrzymanego. Zostanie wydalony ze służby

OLEŚNICA/DOLNOŚLĄSKIE. Policjant z 16 – letnim stażem w szpitalu w Oleśnicy pilnował zatrzymanego. Miał trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Oleśniccy mundurowi wydali w tej sprawie specjalny komunikat.

– Chcąc zachować pełną transparentność prowadzonych działań informujemy, że decyzją Komendanta Powiatowego Policji w Oleśnicy, niemal natychmiast po otrzymaniu informacji, została wdrożona procedura zmierzająca do wydalenia ze służby jednego z funkcjonariuszy, który w dniu 6 stycznia 2024 roku przystąpił do realizacji zadań służbowych w stanie nietrzeźwości. Czynności realizowane przez funkcjonariuszy polegające m.in. na wykonaniu wszelkich ustaleń i przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, potwierdziły ten fakt, gdyż alkomat wskazał trzy promile alkoholu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Oleśnicy.

ole

Do zdarzenia doszło w Zespole Szpitali w Oleśnicy.

Funkcjonariusz niezwłocznie został odsunięty od służby i wdrożono wobec niego przewidziane prawem procedury.

– W naszej formacji nie było i nie ma przyzwolenia na wszelkie przejawy łamania prawa, więc już tylko godziny dzielą go od zwolnienia ze służby. Tego typu przypadki mają charakter incydentalny i każdy z nich jest wnikliwie analizowany, a gdy tylko potwierdzają się informacje o naruszeniu dyscypliny służbowej lub łamaniu prawa, wdrażane są od razu wszystkie procedury – dodaje KPP w Oleśnicy.

Podejmowane w tej sprawie działania i czynności prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Oleśnicy.

 

Źródło: KPP Oleśnica

08-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)