WIELKI PROTEST : Łamanie moralnych kręgosłupów lekarzy. “Walka z skompromitowanym systemem”

W poniedziałek 19 grudnia o godzinie 11:00 w Krakowie przed Sądem Lekarskim odbędzie się rozprawa przeciwko doktorowi nauk medycznych Zbigniewowi Martyce. To kolejna próba egzekwowania represji wobec lekarza, który sprzeciwił się agresywnej rządowej narracji i interesom korporacyjnym. Próba, która oburzyła liczne środowiska społeczne, organizujące w dniu rozprawy protest.

Przed to dyscyplinarne gremium dr n. med. Zbigniew Martyka został wezwany jako obwiniony o kwestionowanie sensowności powszechnego testowania pod kątem COVID-19. Medyczny establishment nie wykazywał jednak takiej gorliwości przy badaniu nowo wprowadzanych szczepionek oraz tragicznych skutków ograniczenia dostępu do służby zdrowia w czasie stanu tzw. epidemii, co rodzi uzasadnione wątpliwości w zakresie rzetelności działań lekarskiego sądu.

Według cytowanego na portalu PCh24.pl dr. Martyki, skuteczność testów jest nader wątpliwa, a praktykę opieki nad pacjentami w czasie tzw. pandemii zobrazował własnym doświadczeniem:
Sam pamiętam pacjenta, który był po wypadku, miał rany, które należało zeszyć i przez trzy dni nikt go nie zeszył tylko dlatego, że czekano na wynik testu ujemnego – stwierdzał w wypowiedzi cytowanej przez PCh24.pl dr Zbigniew Martyka, przyznając, że stawiane mu zarzuty są tylko zemstą za jego „walkę ze skompromitowanym systemem”.
Doktor Martyka podkreślił też, że należy ocenić problem zapaści systemu ochrony zdrowia, skutkujący niepotrzebnymi zgonami.

Stając w obronie lekarza zasłużonego, wykazującego się niezłomną postawą, ugruntowaną naukowo oraz zgodną z przysięgą Hipokratesa, chcemy też publicznie zadać pytania:

– Czy lekarz dysponujący wiedzą i wieloletnim doświadczeniem nie ma prawa wyrażać swoich zastrzeżeń wobec masowego stosowania szczepionek nowo wprowadzanych w procesy leczenia?

– Dlaczego, na skutek lockdownu skutkującego dzisiaj zapaścią gospodarki, tragedią setek tysięcy polskich 
przedsiębiorstw i rodzin oraz dużą inflacją, Polska jest w Europie jednym z negatywnych liderów w liczbie zgonów spowodowanych brakiem dostępu do świadczeń medycznych?

– Czy środowiska lekarskie dokonały oceny przyczyn nadmiarowych zgonów, liczonych w setkach tysięcy osób, 
spowodowanych drastycznym ograniczeniem dostępu ludności do służby zdrowia?

Krajowy protest środowisk wolnościowych, odbędzie się w dniu posiedzenia Sądu Lekarskiego, na które został wezwany dr. Zbigniew Martyka, w poniedziałek 19 grudnia o godzinie 10.00 przed siedzibą Okręgowej Izbie Lekarskiej w Krakowie przy ulicy Krupniczej 11 A.

Krajowy protest organizuje Niezależny Związek Zawodowy „Wolność i Godność” Okręg Małopolski, Ruch 16-u Postulatów oraz Fundacja Polskie Veto przy współpracy: GRUPA C19, Polskie Stowarzyszenie Niezależnych Lekarzy i Naukowców, Fundacja Nowe Spektrum, StopNOP Wolność i Zdrowie, Stowarzyszenie Ochrony Zdrowia – Medycy Nadziei, Norymberga 2:0, Katarzyna Tarnawa Gwóźdź i Przyjaciele, Góralskie Veto, Rodacy Kamraci, Konfederacja Korony Polskiej, Małopolski Bunt, Polska Jest Jedna, Nowa Polska Ponad Podziałami, Nauczyciele dla Wolności, Watahy Głosu Obywatelskiego, Stowarzyszenie Polska Siła – Jaworzno, Polskie Stowarzyszenie Wolne Podkarpacie, Wolni Krosno.

Patronat medialny nad wydarzeniem miedzy innymi tvPolska.pl.

materiały nadesłane

18-12-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)