50 tysięcy funtów nagrody za wskazanie sprawcy morderstwa

POLSKA/ŚWIAT. Policja brytyjska zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie informacji na temat sprawy zabójstwa, ze szczególnym okrucieństwem, dokonanego na terenie Wielkiej Brytanii w 2009 roku.

Według informacji przekazanych przez policję z Lincolnshire, 24 października 2009 roku w miejscowości Lound, leżącej około 26 km na północ od Peterborough, odnaleziono znajdujące się w domu zwłoki 50-letniego Alana Wood’a. W trakcie czynności wykonywanych na miejscu zdarzenia ustalono, iż ofiara miała skrępowane ręce za pomocą taśmy klejącej oraz liczne rany kłute oraz cięte głowy i okolic szyi. Przyjęto, iż najbardziej prawdopodobnym motywem zabójstwa Alana Wood’a był motyw rabunkowy, gdyż skradziono jego karty bankomatowe, które następnie były wykorzystywane w bankomatach w miejscowościach Bourne i Stamford.

– Na podstawie nagrań z monitoringu ustalono, że sprawcą może być mężczyzna wzrostu około 175 – 180 cm, ubrany w stylu „swobodnej elegancji”, używający charakterystycznego szalika w paski. Mężczyzna utyka na lewą nogę – informuje Komenda Główna Policji.

1-419920

Do momentu publikacji sprawca pozostaje nieustalony. Strona brytyjska zwróciła się z prośbą o przekazanie wszelkich informacji, które mogą przyczynić się do ustalenia sprawcy lub sprawców Alana Wood’a.

– Firma, w której zatrudniony był Alan Wood oraz jedna z brytyjskich organizacji charytatywnych wyznaczyły nagrodę w łącznej wysokości 50 tysięcy funtów dla osoby, która przekaże informacji pozwalające na ustalenie i skazanie sprawcy – dodaje KGP.

Wszelkie informacje można przekazywać za pośrednictwem formularza kontaktowego, a także na adres poczty elektronicznej Wydziału Przestępstw Niewykrytych Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji: wpnx.bk@policja.gov.pl oraz archiwumx@policja.gov.pl

Źródło: KGP

19-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)