Multirecydywista okradał mieszkania na Podkarpaciu i w Małopolsce

MAŁOPOLSKA/PODKARPACIE. Włamywacz okradał mieszkania na terenie województwa małopolskiego i podkarpackiego. Trafił do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa odpowie na warunkach multirecydywy. Grozi mu 15 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, aktem oskarżenia obejmującym dziesięć zarzutów kradzieży z włamaniem do mieszkań, zakończyli postępowanie wobec 63-letniego mieszkańca Krakowa.

– W ramach prowadzonych spraw przeprowadzono szczegółowe oględziny miejsc zdarzeń jak również analizowano wielogodzinne zapisy z kamer, monitoringów, na których mógł utrwalić się wizerunek sprawcy. Zabezpieczono ślady, których ekspertyza okazała się jednym z kluczowych elementów śledztwa. Wszystkie te działania w połączeniu z pracą operacyjną przyniosły przełom w prowadzonej sprawie. Policjanci ustalili, że związek ze sprawą ma 63-letni mieszkaniec Krakowa. Ukrywał się przed Policją, pod koniec września ubiegłego roku został jednak zatrzymany – informuje Polska Policja.

Na podstawie zebranych dowodów mężczyźnie zostały przedstawione trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, dokonanych na terenie powiatu oświęcimskiego. Na podstawie wniosku prokuratora oświęcimski Sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

zlodziej

– Na tym jednak oświęcimscy kryminalni nie poprzestali. Zaczęli weryfikować podobne sprawy z innych powiatów i województw. Okazało się, że 63-latek ma związek z siedmioma innymi włamaniami do mieszkań dokonanych na terenie kilku powiatów w Małopolsce, a także na terenie województwa podkarpackiego. W ramach prowadzonych czynności policjanci przeprowadzili wizję lokalną oraz eksperyment procesowy, podczas których zdobyli dodatkowe dowody, potwierdzające związek 63-latka z włamaniami. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu śledczy przedstawili zatrzymanemu kolejne 7 zarzutów – dodaje Polska Policja.

63-latek, był uprzednio wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu i odbywał za nie kary pozbawienia wolności. Kolejne przestępstwa, których się dopuścił popełnione zostały, w warunkach wielokrotnej recydywy, w związku z tym kara, która mu grozi to nawet 15 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Polska Policja

19-01-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)